Marlon

Marlon
November 6, 2016 Ferhat
In Uncategorized

Evet Kasım ayının ikon’u Marlon Brando…!!!
ikon olmak zor zanaat , mutlaka esinlenilebilinir, göz çarpabilir ancak bir ikonsanız bu mümkün değildir.ikon dediğinin kendine has tarzı,kendine ait moda dili,kendine ait duruşu olması şarttır.Ondan dolayı lütfen hergördüğünüze “ikon” yakıştırması yapmayın.
Birkaç Hollywood yıldızında gördüğü için kıyafeti kendine uyarlayan, instagramda gördüğü kombinleri vücuduna uygun gören kişi modeli ikon değil iyi bir araştırmacı olur, ama bir ikon asla değil.
Ha, bu işe yaramaz mı ? bazen yarar evet ama işi çok iyi bilen biri kesinlikle yutmaz.Mesela kişi olarak değil birkaç marka ile örnekleyelim.
Taban kısmı kırmızı bir ayakkabı gördüğünüzde aklınıza gelen markayı anımsayın, ya da dizleri dikişli düşük bel jean gördüğünüzde aklınıza gelen ilk markayı. Yapılmıyor mu ? fazlasıyla yapılıyor ve satılıyor da.
Dünya devlerini “esinlenmek” adı altında kopyalayarak bütün bir sezon para kazanan belkide binlerce marka sayılabilir,kişiler de böyledir aslında.
Moda gözü olan ikon, Fernandes Reina’ya giderken deri pantolon altına kullandığı Chirstian Louboutin den önce bu markayı tanıyan,kullanan, giyendir.
Ya da bunlar gibi bir sürü örnek.
En azından bir taneyisyle umarım örnekleyebilmişimdir.İşte dolayısı ile ikon dersek, biraz farklı olmalı ve birşeyleri hayata geçirmeli.Marlon Brando’dan önce beyaz basic t-shirtleri yatağa girerken kullaniyorduk.
1950 lerde syh Jean üzerine Biker deri mont içerisine düz beyaz bir T-shirt giydiginde eminim kimse, bir kombinin bu kadar stil ve havalı olacağını düşünmemişti.
Şimdilerde neredeyse bir beyaz T-shirt’e sadece kalıbı iyi diye binlerce TL verebiliyoruz.
İşte budur sonuç, işte budur ikonluk.
Dedik ya ikon olmak zor zanaat.
Hadi birkaç foto ile ornekleyelim.
#modasizleolsun

Yorumlar (0)

Yorum ya da Soru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*